دانستنی ها

علاقه یا پول؟اگر نمیدانید این مطلب را بخوانید

نوشته شده توسط علی پژوهی

علم بهتر است یا ثروت؟این جمله را بارها و بارها شندیده ایم اگه این عبارت را تجزیه و تحلیل کنیم به این موضوع میرسیم که آیا یک فرد برای انتخاب شغل خود باید به دنیال علاقه اش باشد یا دنبال یک شغل نون و آب دار؟

فهمیدن این که جواب این سوال در ذهن دیگران چیست بسیار ساده است کافیست از ۱۰ نوجوان بپرسید که رشته تحصیلیشان را چی انتخاب میکنند

با این وجود اگه از من بپرسند علاقه یا پول جواب میدهم علاقه چرا که پژوهشی که ۲۰ سال زمان برد ثابت میکند که علاقه همیشه کار خود را میکند(حالا علاقه شما هرچی باشه)

تبلیغات:

مارک البیون در کتاب خود تحت عنوان «ساختن زندگی و امرار معاش» به این مورد میپردازد

وی چنین می گوید:یک بررسی از فارغ التحصیلان دانشکده بازرگانی، سابقه ۱۵۰۰ نفر را از سال ۱۹۶۰ تا سال ۱۹۸۰ مورد مطالعه قرار داده است. در آغاز، فارغ التحصیلان به دو گروه تقسیم شدند.
گروه الف: کسانی بودند که گفته بودند می خواستند اول پول درآورند تا بعداً هر کار خواستند بکنند. یعنی اول مشکلات مالی خود را حل و فصل کنند، بعداً به امور دیگر زندگی بپردازند.(اول پول)
گروه ب : شامل کسانی بود که ابتدا به دنبال علاقه واقعی خود بودند و اطمینان داشتند که پول عاقبت خود به دنبال آن می آید.(اول علاقه)

از ۱۵۰۰ فارغ التحصیل در مطالعه مورد نظر، کسانی که در گروه الف « اول پول» بودند ۸۳ درصدکل یا ۱۲۴۵ نفر را تشکیل می دادند. گروه ب « اول علاقه » یعنی خطرپذیرها جمعاً ۱۷ درصد یا ۲۵۵ نفر بودند.
پس از بیست سال ۱۰۱ نفر میلیونر در کل این دو گروه به وجود امده بود که یک نفر از گروه «الف» و ۱۰۰ نفر از گروه «ب» بودند

پس اگه هنوز شغل و رشته آینده تان را انتخاب نکرده اید به این مورد هم توجه کنید چرا که اگر کار از روی علاقه و عشق باشد درآمد هم به دنبال خواهد داشت.

منبع:movemequotes.com

تبلیغات:

درباره نویسنده

علی پژوهی

علی پژوهی هستم متولد سال 1380 مدیر و تنها نویسنده ی نیونش(البته فعلا)

نظر بدهید

*

code