اشتراک گذاری, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

پست شده در:

چرا از شنیدن صدای خودمان متنفریم؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars تا حالا رایی ثبت نشده(اولین باش)

QR:  چرا از شنیدن صدای خودمان متنفریم؟
تبلیغات:

بسیاری از افراد از شنیدن صدای ضبت شده ی خودشان متنفرند چرا که این صدا برای ما عجیب و غریب و برخلاف آن چیزی است که معمولاً می شنویم. اما علت چیست؟

ما وقتی حرف می زنیم تارهای صوتی در حلق می لرزند و این لرزش به دهان و حلق و کل جمجمه سر و در نهایت به طبل داخل گوش می رسد و ما صدایی سنگین و متین و قابل قبولی را می شنویم.
اما وقتی از طریق میکروفون و یا ضبط صوت صحبت می کنیم صدای ما فقط از هوا عبور می کند و موج های آن کمتر از موج هایش در استخوان های سر خواهدبود در این صورت ، صدا حالتی متفاوت با صدایی که معمولاً از خودمان می شنویم دارد.

تبلیغات:

1
صدایی که از دستگاه ضبط صوت می شنویم همان صدایی است که دیگران می شنوند اما علت اینکه از شنیدن این صدا شوکه می شویم به این دلیل است که مغز ما قبول نمی کند که این صدا همان صدای ماست برای همین از شنبدن آن دچار حیرت و خجالت می شویم!

 

 

تبلیغات:  
تبلیغات:

حمایت از ما

نوشتن مطالب و انتشار اونا یکم سخته از طرفی نگه داری سایت هم هزینه هایی داره(هزینه ی خرید دامنه،هاست،هزینه ی طراحی و...) اگه براتون امکان داره لطفا با پرداخت خودتون مقدار کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم براتون مطالب مفید منتشر کنیم حمایت از ما

نوشته شده توسط علی پژوهی

علی پژوهی هستم متولد سال 1380 مدیر و تنها نوسنده ی نیونش(البته فعلا)

204 posts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code