دانستنی ها

چتری که با باد کار میکند

نوشته شده توسط علی پژوهی

مطمئنا مردم از اینکه شکل چترهای خود را باز سازی کرده و در طول سال‌ها آن‌ها را بهبود بخشیده‌اند رضایت دارند.
اما اخیرا گروهی از طراحان چینی به دنبال طراحی سیستمی‌اند که یک قطب فلزی بدون دسته و با تاج پوش کاملی را تولید کنند که با تکیه بر نیروی بادی شخص را از خیس شدن محافظت می‌کند.

طرز کار چتر بدین صورت است که هوا را با فشار از یک سیلندر دایره ای خارج می کند و با تشکیل لایه ای نامرئی مانع از عبور باران می شود. مزیت بزرگ این چتر همین است که پوسته ای برای باز بسته شدن ندارد که بعدا نیازی به خشک کردن آن باشد.

چتری که با باد کار میکند

چتری که با باد کار میکند

این مخترعان تا کنون بسیار بیشتر از آنچه خواسته بودند بیعانه دریافت کرده اند. – حدود ۱۷ هزار دلار توسط کسانی که مشتاقند چتر خود را با یک وسیله با تکنولوژی بالاتر جایگزین کنند پرداخت شده است در حالیکه هدف فقط ۱۰ هزار دلار بوده است. ۹ روز تا شروع پروژه باقی است اما با توجه به اینکه هدف بسیار سریعتر تحقق یافته است انتظار می رود این اختراع نیز هر چه زودتر به واقعیت بپیوندد.

۳ مدل چتر هوایی تولید خواهد شد : کوچکترین مدل با ۵۰۰ گرم وزن که ظاهرا برای خانم ها طراحی شده ۳۰ سانتی متر طول و باتری ۱۵ دقیقه ای دارد. همچنین چتر دیگر که ۸۰۰ گرمی است ۵۰ سانتی متر طول و ۳۰ دقیقه باتری خواهد داشت.اندازه های هر دو نوع اول ثابت است اما نوع سوم چتری با طول متغیر بین ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر است که ۸۵۰ گرم وزن و ۳۰ دقیقه باتری دارد. عرض همه ی مدل ها در پایه ۳۴ میلی متر است.

چتری که با باد کار میکند

چتری که با باد کار میکند

به گفته طراحان این لایه محافظ قادر است که تعداد دو نفر را از خیس شدن محافظت کند و در صورتی که باران شدید نباشد افراد بیشتری نیز می‌توانند از یک چتر استفاده کنند.

چتری که با باد کار میکند

اگر شما هم خیلی هیجان زده شده اید متاسفانه باید بگویم که اولین چتر هوایی در سپتامبر ۲۰۱۵ تولید خواهد شد. کسانی که بیعانه پرداخت کرده اند آن را در دسامبر ۲۰۱۵ تحویل خواهند گرفت. واضح است که ما باید حالا حالا ها منتظر باشیم تا بتوانیم یکی از این چترها برای خودمان داشته باشیم!

درباره نویسنده

علی پژوهی

علی پژوهی هستم متولد سال 1380 مدیر و تنها نویسنده ی نیونش(البته فعلا)

نظر بدهید

*

code


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in Unknown on line 0