اشتراک گذاری, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

پست شده در:

کالانکوئه دایگریمونتیا

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars تا حالا رایی ثبت نشده(اولین باش)

QR:  کالانکوئه دایگریمونتیا
تبلیغات:

کالانکوئه دایگریمونتیا نام یک گونه از سرده کالانکوئه است. جنس کالانکوئه شامل ۱۳۹ گونه مختلف است که همگی بومی ماداگاسکار هستند.

مشخصات:

تبلیغات:
فرمانرو: گیاهان
راسته: خاراشکن‌سانان
تیره: گل‌نازیان
گونه: B. daigremontianum

بلندی این گیاه تا ۱ متر می رسد با برگ های گوشتی و نیزه ای مستطیل شکل با طول ۱۵_۲۰ سانتی متر که حدود ۳٫۲ سانتی متر عرض دارند.

دارای شاخه های برگ مانندی به نام کلادود است.در گیاه بالغ روی ساقه اصلی ریشه هایی ایجاد می شود که ۱۰_۱۵ سانتی متر بالاتر از سطح زمین است.

بر روس ساقه گره های مختلفی با دو الی ۴ برگ در محل گره است. برگ های فوقانی گسترش می یابند و باعث می شود که گیاه به سمت زمین خم شود و با ریشه های فرعی خود روی زمین متصل شوند و ممکن است گیاه جدیدی بوجود آورند. گل های کوچکی به رنگ صورتی کم رنگ به صورت گل آذین چتری در بالای ساقه قرار دارند

تبلیغات:  

کالانکوئه دایگریمونتیا

فواید:

برگ های این گیاه در درمان و التهاب بیماری هایی مانند سوختگی ها ، دمل ها ، گزش حشرات ،سوزش ادرار ،اسهال خونی ،پر ادراری،تورم و سل و زخم ها مفید هستند.آب برگ در درمان وبا مفید است. همچنین پودر برگ آن، در التهاب و سوزش ادرار مفید است.

تولید مثل:

کالانکوئه دایگریمونتیا به راحتی از گیاهچه های تشکیل شده در لبه های برگ و یا از قلمه تکثیر می شود . قلمه باید در جای خشک باشد تا ریشه بزند.

تصاویر:

کالانکوئه دایگریمونتیا کالانکوئه دایگریمونتیا کالانکوئه دایگریمونتیا

کالانکوئه دایگریمونتیا کالانکوئه دایگریمونتیا کالانکوئه دایگریمونتیا

کالانکوئه دایگریمونتیا کالانکوئه دایگریمونتیا کالانکوئه دایگریمونتیا

تبلیغات:

حمایت از ما

نوشتن مطالب و انتشار اونا یکم سخته از طرفی نگه داری سایت هم هزینه هایی داره(هزینه ی خرید دامنه،هاست،هزینه ی طراحی و...) اگه براتون امکان داره لطفا با پرداخت خودتون مقدار کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم براتون مطالب مفید منتشر کنیم حمایت از ما

نوشته شده توسط علی پژوهی

علی پژوهی هستم متولد سال 1380 مدیر و تنها نوسنده ی نیونش(البته فعلا)

204 posts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code