دانستنی ها

تبدیل فضولات انسانی به آب

نوشته شده توسط علی پژوهی

یک شرکت امریکایی موفق به ساخت دستگاهی شده که از فضولات انسانی آب حاصل می شود. این دستگاه میتواند بهبودی برای مسئله ی کمبود آب باشد اما حاصل شدن آب از فضولات انسانی احساس خوشایندی را به دنبال ندارد اما زمانی که بیل گیتس مشهور از این آب می نوشد، چه تبلیغی بهتر از این می تواند برای دستگاه جدید باشد؟

این فناوری OmniProcessor نام دارد قرار است برای نخستین بار در سنگال آزمایش شود؛ این سیستم ۱٫۵ میلیون دلاری می تواند فاضلاب را برای جمعیت ۱۰۰ هزار نفری به آب قابل شرب تبدیل کند و برای عملکرد به دمای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد نیاز دارد.

فناوری OmniProcessor

فناوری OmniProcessor

بنیاد بیل گیتس در نظر دارد سیستم جدید را در «داکار» پایتخت سنگال، نصب کرده و با استفاده از مجموعه ای از حسگرها و وب کم ها بتواند این سیستم را از راه دور کنترل کرده و با مهندسان شرکت سازنده ارتباط برقرار کند.

تبلیغات:

هدف بنیاد بیل گیتس بهبود کیفیت زندگی مردم سراسر جهان است.

بیش از ۲٫۵ میلیارد نفر در سراسر جهان به بهداشت امن دسترسی ندارند برای این منظور بیل گیتس این شرکت را تحت حمایت قرار داده است تا با ساخت دستگاه تولید آب قابل شرب از فضولات انسانی به مردم نیازمند کمک کند.

این دستگاه لجن را جمع آوری کرده و با انتقال آن از طریق یک تسمه نقاله، فضولات انسانی را به نقطه جوش می رساند.

تبدیل فضولات به آب آشامیدنی

سپس بخار آب حاصل را از پسماندهای خشک باقی مانده جداسازی کرده و پسماندها در معرض حرارت قرار گرفته و از آنها گازی با فشار نسبتاً بالا حاصل می گردد که از این گاز توسط ژنراتورهای ویژه ای برای تولید الکتریسیته استفاده می شود.

بخار آب جداسازی شده نیز پس از تصفیه و طی روند مشخصی به آب آشامیدنی کاملاً پاکیزه تبدیل می شود.

در نهایت خاکستر به جای مانده از فضولات انسانی را هم می توان به عنوان کود مورد استفاده قرار داد.

بیل گیس آب تولیدی از این ماشین را نوشید. این آب ۵ دقیقه قبل از نوشیدن بیل گیتس، به صورت فضولات انسانی بود.

ویدیو مربوطه:

تبلیغات:

درباره نویسنده

علی پژوهی

علی پژوهی هستم متولد سال 1380 مدیر و تنها نویسنده ی نیونش(البته فعلا)

نظر بدهید

*

code