مکان های علمی

احداث بهترین بیمارستان آلمان در خوش آب و هواترین منطقه تهران

نوشته شده توسط علی پژوهی

در پست های قبلی ما به زندگی نامه ی پروفسور مجید سمیعی پرداختیم و به نکته ای راجع به احداث بهترین بیمارستان آلمان در خوش آب و هواترین منطقه تهران اشاره کردیم اما در این پست به طور کامل و مفصل در این باره صحبت خواهیم نمود

محل کار جنب آقای دکتر سمیعی

محل کار جنب آقای دکتر سمیعی جراح نابغه و بر جسته ایرانی در شهر هانوفر آلمان

 

تصویری که در بالا مشاهده مینمایید بیمارستان محل کار جنب آقای دکتر سمیعی جراح نابغه و بر جسته ایرانی در شهر هانوفر آلمان می باشد.این ساختمان همانند مغز انسان از دو نیمکره و پایه های رابط بین دو نیمکره تشکیل شده است

آغاز احداث بیمارستان پروفسور سمیعی در شهرک شهید باقری ۲۲تهران

عملیات تولید قطعات اسکلت فلزی بیمارستان پروفسور مجید سمیعی به عنوان اولین بیمارستان تخصصی علوم اعصاب ایران(INI) توسط شرکت “پای بندسازه” آغاز شد.                                                                                       591_220

عملیات تولید قطعات اسکلت فلزی بیمارستان پروفسور مجید سمیعی به عنوان اولین بیمارستان تخصصی علوم اعصاب ایران(INI) توسط شرکت “پای بندسازه” آغاز شد. به گزارش ConsBank، با پیشرفت مراحل تهیه نقشه های کارگاهی و تائید اولویت های موردنظر توسط طراح سازه این پروژه که با طراحی منحصربفردی در زمینی به مساحت ۳۰هزار مترمربع و با سه طبقه پیرامونی و ۱۰ طبقه در هسته مرکزی ساخته می شود، از اوایل فروردین ۱۳۹۰ آغاز شد. دو وجه آموزشی و درمانی در این مرکز که از فواصل دور نمای مغز انسان را دارد مدنظر است. نقشه‌های این مرکز آموزشی – درمانی نیز با الگوبرداری از انستیتو بین‌المللی اعصاب در کشور آلمان تهیه شده است و جمعی از مهندسان آرشیتکت داخلی با همکاری مسوولان شهر هانوفر آلمان نقشه‌های این مرکز را تهیه کرده اند.

بر اساس این گزارش، این پروژه در منطقه ۲۲ شهرداری تهران بعداز دهکده المپیک در بهترین منطقه آب وهوایی تهران یعنی در شهرک شهید باقری قرار داشته و با تناژی بیش از ۵۰۰۰ تن از اهم تولیدات شرکت “پای بند سازه” در سال ۱۳۹۰ خواهد بود.

احداث بیمارستان آلمان در تهران

احداث بیمارستان آلمان در تهران

 

نمونه ساخته شده مرکز مغز و اعصاب در هانوفر آلمان

نمونه ساخته شده مرکز مغز و اعصاب در هانوفر آلمان

رئیس بیمارستان میلاد گفت: به زودی پروفسور سمیعی، یکی از بزرگترین جراحان دنیا در بیمارستان میلاد برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی عمل جراحی رایگان انجام می دهد.

در حال حاضر بخشی از این طرح  با زیربنای ۷۹ هزار و ۶۷۰ متر مربع و ۱۴ اتاق عمل بسیار پیشرفته جراحی مغز و اعصاب  در ۱۱ طبقه در غرب تهران ساخته شده که دو برابر مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان است.

تاکنون به همت خیران و مردم نیکوکار کشور اجرای عملیات سازه ، اسکلت ،دیوارهای برشی و زیربنای ۴۳ هزار متر مربع از بیمارستان ، پوشش دیوارهای خارجی نما و شاسی کشی فلزی آن ، پوشش مقاوم در برابر حریق اسکلت فلزی با مقاومت دو ساعت حریق ؛ به اتمام رسیده است.

بنا بر اعلام مجریان  تکمیل و ساخت حدود ۸۰ هزار متر مربع  بنای بیمارستان ، کلینیک های تخصصی ، مرکز بازتوانی ،تکمیل سایت به مساحت هفت هکتار ، ایجاد تونل های آدم رو تاسیساتی به ۲۰۰ میلیارد تومان و برای سفارش تجهییزات پیشرفته پزشکی به ۸۷ میلیون یورو بودجه نیاز است.

ویدیو مربوط:

درباره نویسنده

علی پژوهی

علی پژوهی هستم متولد سال 1380 مدیر و تنها نویسنده ی نیونش(البته فعلا)

نظر بدهید

*

code


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in Unknown on line 0